Postanowiłem podzielić się z Tobą moimi obserwacjami dotyczącymi rankingów kredytowych.

Dla tych którzy się nie spotkali z takim narzędziem wytłumaczę jak ono działa. W internecie możesz znaleźć wiele systemów w których ustawiasz podstawowe dane kredytu i otrzymujesz zestawienie „Najlepszych” ofert z różnych banków. Uzupełnić musisz podstawowe dane czyli zazwyczaj kwotę kredytu oraz okres kredytowania. Po chwili pojawia się zestawienie ofert z różnych banków.

Z ciekawości odwiedzam co jakiś czas różne strony, które reklamują się jako porównywarki kredytowe. Powiem szczerze, że nie jednokrotnie byłem w szoku widząc oferty proponowane przez poszczególne banki. Niestety wiele z tych ofert istnieje tylko na papierze po to żeby wabić klientów na „świetną” ofertę. Największa rozbieżność występuje w rankingu kredytów gotówkowych.

Moim największym zdziwieniem okazała się sytuacja w której zwycięzcą rankingu kredytowego był bank, który śmiało mógł walczyć o najgorszą ofertę na rynku. Wielokrotnie weryfikowałem oferty zawarte w rankingach i w większości wypadków okazały się zwykłym chwytem marketingowym.

Oczywiście nie wszystkie rankingi kłamią. Wiele z nich „tylko” trochę mija się z prawdą. Żyjemy w czasach wszechobecnej reklamy, a chciałbym żebyś po przeczytaniu tego tekstu wiedział jak realnie zweryfikować ofertę banku.

Sama symulacja to jedna sprawa, bardzo istotne jest to czy Ty jako klient wpasowujesz się w daną propozycję. Oferty skierowane są do konkretnego profilu klienta, który spełnia ściśle określone warunki. Oznacza to, że nie każdy klient może skorzystać z tej konkretnej oferty. Zatem zanim zaczniesz porównywać oferty między bankami, sprawdź czy kwalifikujesz się aby z niej skorzystać.

Skąd możesz wiedzieć czy dana oferta jest przeznaczona dla Ciebie? Są na to dwa sposoby.

  • Zapoznaj się ze szczegółami oferty na stronie danego banku lub skontaktuj się z pracownikiem banku (dopytaj o szczegóły).
  • Zgłoś się do eksperta kredytowego, który zna oferty wielu banków i dysponuje profesjonalną porównywarką z aktualnymi ofertami banków (dopytaj o szczegóły).

Jeśli postanowisz sam sprawdzić oferty, szukaj potwierdzeń tego co przekaże Ci pracownik banku na stronie www lub w regulaminie promocji. Zdarza się, że niektórzy pracownicy oraz eksperci mijają się z prawdą.

Współpracuj z zaufanymi osobami ze świata finansów, a z pewnością będziesz zadowolony.