29 listopada Santander Bank Polska dołączył do programu Bezpieczny Kredyt 2%, który umożliwia uzyskanie kredytu hipotecznego z rządową dopłatą, na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach finansowych.

Klienci zainteresowani kredytem hipotecznym w Santander Bank Polska od 29 listopada mogą wnioskować o finansowanie w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%. Mogą także skorzystać z gwarancji BGK, która umożliwia pozyskanie kredytu bez konieczności posiadania wkładu własnego.

Jak wskazuje Tomasz Borkowski z Santander Bank Polska cytowany przez miesięcznik BANK: W Santander Bank Polska stale dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klientów. Dlatego chcemy zapewnić młodym ludziom łatwiejszy dostęp do zakupu nieruchomości. Bezpieczny Kredyt 2% pomoże im zrealizować marzenia o zakupie pierwszego mieszkania lub budowie domu jednorodzinnego. Dzięki obniżonym przez 10 lat ratom zapewniamy dostęp do kredytu osobom, które do tej pory nie mogły sobie na to pozwolić. Ponadto stałe oprocentowanie kredytu (w dwóch 5-letnich okresach) zapewnia przewidywalność wydatków i pomaga naszym klientom w osiągnięciu stabilności finansowej.

Chcesz otrzymać kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach? Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku

Program Bezpieczny Kredyt 2% to bardzo atrakcyjna propozycja dla przyszłych, zwłaszcza młodych kredytobiorców, których zwyczajnie nie stać na zaciągnięcie finansowania na tradycyjnych warunkach. Nic więc dziwnego, że spotkał się on z tak ogromnym zainteresowaniem, a liczba złożonych wniosków znacząco przekroczyła estymacje rządu, banków i ekspertów kredytowych.

Z powodu zwiększonego zainteresowania programem, a co za tym idzie – konieczności inwestycji zdecydowanie większej niż zakładał rząd sumy, przyszłość programu Bezpieczny Kredyt 2% nie jest pewna. Wiele wskazuje na to, że w 2024 roku banki przestaną przyjmować wnioski – wyjaśnia Biuro Prasowe FIN-HUB. Jeśli chcesz otrzymać finansowanie na preferencyjnych warunkach, nie czekaj. Jeśli złożysz wniosek w 2023 roku, wciąż masz ogromną szansę na otrzymanie finansowania – dodaje Biuro Prasowe FIN-HUB.

Więcej informacji na temat prognozowanej przyszłości programu Bezpieczny Kredyt 2% znajdziesz w artykule Czy to koniec programu Bezpieczny Kredyt 2%?