Bezpieczny Kredyt 2% bije rekordy popularności. Nic dziwnego. Dzięki rządowemu programowi wielu Polaków może pożyczyć pieniądze na preferencyjnych warunkach. Sprawdźmy, jakie są wady i zalety wnioskowania o dodatkowe środki samodzielnie i z pomocą eksperta kredytowego.

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował, że w ramach Bezpiecznego kredytu podpisano ponad 7,6 tys. umów na blisko 3 mld zł.

Biorąc pod uwagę fakt, że program wystartował w pierwszych dniach lipca to imponujący wynik – wyjaśnia Karolina Kwiecińska, ekspert kredytowy FIN-HUB. Nie sposób jednak się dziwić. To pierwszy rządowy program, który realnie pomaga Polakom w zakupie mieszkania na wyjątkowo korzystnych warunkach finansowych – dodaje specjalistka.

Kto może wnioskować o Bezpieczny Kredyt?

Bezpieczny Kredyt 2% to produkt stworzony z myślą o osobach, które nie posiadają i nie posiadały w przeszłości własnej nieruchomości mieszkalnej, a w momencie wnioskowania nie ukończyły 45 r.ż. W przypadku samodzielnych kredytobiorców maksymalna kwota kredytu wynosi 500 tys. zł, w przypadku par (małżeństw lub par z dzieckiem) – 600 tys. zł. Przedmiotem finansowania może być zarówno mieszkanie z rynku pierwotnego, jak i wtórnego pod warunkiem, że jego cena spełnia wskazane przez BGK limity.

Bezpieczny Kredyt 2% – samodzielnie czy z pomocą eksperta?

Wiele osób decyduje się na wnioskowanie o dodatkowe środki samodzielnie. Taki sposób działania niesie za sobą jednak pewne ryzyko.

Pierwszą i kluczową kwestią jest weryfikacja, czy wnioskujący spełnia warunki programu. Już na tym etapie wsparcie eksperta kredytowego okazuje się bardzo przydatne. Jeśli klient złoży wniosek samodzielnie i z powodu braku spełnienia wymogów dostanie decyzję odmowną, może to pociągnąć za sobą szereg nieprzyjemnych i bolesnych dla portfela konsekwencji. Zwłaszcza jeśli podpisał umowę przedwstępną zabezpieczoną zadatkiem – tłumaczy specjalistka FIN-HUB.

To jednak nie wszystko…

Choć warunki kredytu we wszystkich bankach są takie same, podobnie jak w przypadku standardowych ofert, kredytodawcy wyliczają zdolność kredytową w odmienny sposób. Dzięki swojej wiedzy i przede wszystkim praktycznemu doświadczeniu specjaliści kredytowi są w stanie precyzyjnie ocenić, ile wynosi zdolność kredytowa wnioskującego w każdym z banków i jakie ma realne szanse na kredyt.

Biorąc pod uwagę fakt, że Bezpieczny Kredyt 2% to stosunkowo nowy na rynku produkt, niewiele osób wie, jak złożyć wniosek, jakie dokumenty przygotować i jak zrealizować cały proces od A do Z.

Tutaj rola eksperta kredytowego jest nie do przecenienia. Dobry specjalista krok po kroku przeprowadza wnioskującego przez cały proces, tworzy listę potrzebnych dokumentów i pomaga w wypełnieniu wniosku. Jeśli to zasadne, odpowiada także na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwości, na co – bądźmy szczerzy – doradcy w banku nie zawsze mają czas – dodaje specjalistka.

Dla wielu osób kluczową kwestią jest możliwość sięgnięcia po kredyt bez wkładu własnego

Nie wszyscy wiedzą, że łącząc Bezpieczny Kredyt 2% z Kredytem Rodzinnym, kredytobiorca może nie tylko otrzymać finansowanie na wyjątkowo korzystnych warunkach, ale dostać je także bez wkładu własnego. Dla wielu osób przygotowanie dokumentów i złożenie wniosku o Bezpieczny Kredyt bywa sporym wyzwaniem. Połączenie obu produktów celem uniknięcia wpłaty wkładu własnego może być więc zadaniem ponad miarę.

Samodzielne wnioskowanie o kredyt może być więc żmudne, skomplikowane i co ważne – nie zawsze skuteczne. Nawet niewielki błąd może bowiem sprawić, że bank odrzuci wniosek, a z kredytu wyjdą przysłowiowe nici – wyjaśnia specjalistka. Warto dodać także, bo nie wszyscy mają tego świadomość, że osoby korzystające z naszych usług nie płacą za obsługę ani złotówki. Specjalistów kredytowych wynagradzają bowiem udzielające kredytów banki. Mówiąc z przymrużeniem oka, specjalista kredytowy ma więc naprawdę sporą motywację, aby decyzja kredytowa była pozytywna – podsumowuje ekspertka.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszą ostatnią publikacją dot. wakacji kredytowych.