Chcesz wnioskować o kredyt hipoteczny? Zależy Ci na tym, by zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję banku i sięgnąć po finansowanie, które nie obciąży nadmiernie Twojego portfela? Oto 5 powodów, dlaczego warto zrobić to z pomocą doświadczonego eksperta kredytowego.

Pani Karolino, bank odmówił mi kredytu – co teraz?

Często zdarza się, że trafiają do mnie zdesperowani klienci, którzy samodzielnie złożyli wniosek o kredyt hipoteczny, otrzymując negatywną decyzję kredytową. Odmowa udzielenia finansowania może wynikać z różnych przyczyn. Czasem jest to po prostu brak zdolności kredytowej, częściej jednak – nieświadomie popełniane przez wnioskujących błędy – wyjaśnia Karolina Kwiecińska, ekspert kredytowy FIN-HUB.

Osoba, która po raz pierwszy wnioskuje o kredyt hipoteczny, często nie zdaje sobie sprawy z niewielkich, lecz istotnych różnic pomiędzy procedurami udzielania kredytów hipotecznych w różnych bankach. Jedną z nich może być np. stosunek do scoringu BIK – oceny punktowej przyznawanej przez Biuro Informacji Kredytowej.

Kredytobiorca, który nie posiada wzorowej historii kredytowej, wciąż ma szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego. Z całą pewnością nie dostanie go jednak w każdym banku – dodaje specjalistka.

Skutecznym sposobem na zwiększenie swoich szans na otrzymanie finansowania jest skorzystanie z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego.

Zanim poznasz powody, dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny z pomocą doświadczonego eksperta, pamiętaj, że jego pomoc będzie dla Ciebie zupełnie darmowa. Specjalistów kredytowych wynagradzają bowiem wyłącznie banki.

Wiele osób myśli, że za wsparcie eksperta kredytowego będzie musiało słono zapłacić. Nic bardziej mylnego – tłumaczy specjalistka FIN-HUB. Idąc o krok dalej – doświadczony specjalista może wynegocjować dla swojego klienta lepsze od standardowych warunki kredytu. Dzięki temu finansowanie okaże się znacznie tańsze niż gdyby kredytobiorca wnioskował o nie samodzielnie  – dodaje Karolina Kwiecińska z FIN-HUB.

Dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny z pomocą eksperta – 5 powodów

    1. Tańszy kredyt

    Niskie koszty to dla wielu osób jedno z najważniejszych kryteriów wyboru kredytu. Dzięki doskonałej znajomości szczegółów poszczególnych ofert ekspert kredytowy doskonale wie, który kredytodawca zaoferuje najlepsze warunki finansowania. Może też wynegocjować dla swojego klienta niższą marżę, która przełoży się na obniżenie całkowitego kosztu kredytu i zweryfikować, czy wnioskujący kwalifikuje się do rządowych programów, które pozwalają otrzymać finansowanie na preferencyjnych warunkach.

    2. Większe szanse na pozytywną decyzję banku

    Klient, który dobrze zarabia, pracuje na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i ma wzorową historię kredytową, ma ogromne szanse na otrzymanie finansowania właściwie w każdym banku. Gorzej, jeśli jego historia kredytowa pozostawia sporo do życzenia, klient prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się na zasadach ryczałtu czy pracuje jako freelancer i wykonuje obowiązki na podstawie umów o dzieło.

    W takich okolicznościach, bez znajomości bankowych procedur samodzielne wnioskowanie o kredyt jest bardzo ryzykowne. Istnieje bowiem duża szansa, że przypadkowo wybrany bank odmówi wypłaty kredytu. Zwłaszcza w niestandardowych przypadkach wsparcie eksperta powinno być standardem – wyjaśnia specjalistka z FIN-HUB.

    3. Możliwość pożyczenia wyższej kwoty

    Choć każdy bank ocenia zdolność kredytową na podstawie tych samych parametrów, stosuje inne zasady kalkulacji. Efektem takiego stanu rzeczy są znaczące różnice w zdolności kredytowej.

    Choć trudno w to uwierzyć, w zależności od banku różnice w zdolności kredytowej dla tego samego klienta mogą wynosić kilkadziesiąt, a nierzadko nawet kilkaset tysięcy złotych. Jeśli zależy Ci na tym, aby pożyczyć jak największą kwotę, ekspert kredytowy pomoże wybrać banki, w których Twoja zdolność kredytowa będzie najwyższa – tłumaczy Karolina Kwiecińska z FIN-HUB.

    4. Pomoc w skompletowaniu dokumentów

    Ekspert kredytowy wspiera swojego klienta kompleksowo – pomaga nie tylko wybrać bank oferujący najlepsze warunki finansowania, ale także wypełnić wniosek i skompletować wymagane przez kredytodawcę dokumenty. Dla osoby, która wnioskuje o swój pierwszy kredyt hipoteczny i zupełnie nie wie „z czym to się je”, takie wsparcie często jest na wagę złota.

    5. Wskazówki dotyczące poprawy zdolności kredytowej

    Warto skontaktować się z ekspertem kredytowym także w sytuacji, jeśli planujesz wnioskować o kredyt hipoteczny dopiero za kilka czy kilkanaście miesięcy.

    Nie wszyscy wiedzą, że dzięki kilku prostym czynnościom można poprawić swoją zdolność kredytową, zwiększając szansę na pozytywną decyzję banku i pożyczenie większej kwoty. Działania zmierzające do poprawy zdolności kredytowej warto rozpocząć jednak co najmniej kilka miesięcy przed planowanym złożeniem wniosku kredytowego. Dzięki współpracy z ekspertem przyszły kredytobiorca dostanie konkretne wskazówki, które pomogą mu zwiększyć szanse na kredyt i jeszcze lepiej przygotować się do procesu wnioskowania – podsumowuje specjalistka.