Mamy różne cele, które chcemy zrealizować. Po niektóre z nich możemy sięgnąć dzięki swojej kreatywności i wytrwałości. Inne są jednak ściśle powiązana z finansami. Jeśli nie posiadasz własnego kapitału, który pozwoli Ci spełnić marzenia, skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego. Kim jest w praktyce i jak może Cię wesprzeć? Podpowiadamy.

Mnogość ofert, zawiłe umowy, niezrozumiałe warunki, zmieniające się promocje. Wybór kredytu i przebrnięcie przez procedury bankowe wielu z nas przyprawia o ból głowy. Dlatego często zastanawiamy się nad skorzystaniem z pomocy ekspertów kredytowych. Rodzi się wówczas szereg pytań. Odpowiemy na te, które pojawiają się najczęściej.

Kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy to kompetentny i doświadczony profesjonalista, który może pochwalić się dogłębną znajomością rynku finansowego, w tym ofert kredytodawców. Nie jest on pracownikiem żadnego banku, dzięki czemu ma doskonałe rozeznanie w ofertach wielu instytucji finansowych. Nie tylko podpowie Ci w kwestii wyboru kredytu, ale zajmie się również całą związaną z nim dokumentacją. 

Na jakich etapach procesu kredytowego mogę liczyć na eksperta?

Ekspert kredytowy towarzyszy Ci w tej drodze od pierwszego spotkania z Tobą, do wypłaty środków, a nawet dłużej.

Na etapie podejmowania decyzji:

 • zapoznaje się z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami;
 • analizuje Twoją sytuację finansową, w tym dochody i zobowiązania, by ocenić Twoją zdolność kredytową;
 • selekcjonuje oferty kredytodawców, biorąc pod uwagę istotne dla Ciebie kryteria;
 • przedstawia Ci te oferty, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom, są dla Ciebie dostępne i najkorzystniejsze;
 • informuje Cię o promocjach i ofertach specjalnych;
 • podpowie, na jakie aspekty zwrócić uwagę;
 • wskazuje różnice między ofertami oraz zalety i wady każdej z nich, byś mógł je porównać;
 • omawia je szczegółowo – zwraca uwagę na istotne elementy i przedstawia zasady poszczególnych banków, byś mógł podjąć świadomą i trafną decyzję;
 • finalnie pomaga Ci wybrać ofertę najlepszą dla Ciebie.

Gdy już podejmiesz decyzję, przyjdzie czas formalności. Na tym etapie ekspert kredytowy:

 • pomoże Ci skompletować wszystkie potrzebne dokumenty i sprawdzi ich poprawność;
 • pomoże wypełnić wniosek i niezbędne formularze;
 • wyjaśni wszystkie wątpliwości związane z zapisami w umowie kredytowej;
 • złoży komplet dokumentów do banku – będzie to pełen pakiet, gotowy do analizy przez bank.

Warto wiedzieć, że na eksperta możesz liczyć również w trakcie trwania umowy kredytowej. Bywa, że kredyt zaczyna nam nadmiernie ciążyć, np. w związku ze zmianą sytuacji życiowej lub finansowej. Wówczas ekspert podpowie, czy zdecydować się na refinansowanie kredytu w innym banku, czy lepiej renegocjować warunki obecnego. W obu przypadkach możesz liczyć na jego wsparcie.

Ile mnie to będzie kosztowało?

Dla Ciebie, jako klienta, fachowa pomoc eksperta jest bezpłatna. Jego pracę wynagradza bank, ponieważ ekspert dopełnia wszelkich formalności po stronie klienta, tj. przygotowuje wniosek oraz pełną dokumentację dla banku i dostarcza gotowy materiał do analizy. 

Obawiasz się, że podniesie to koszt Twojego kredytu? Nic podobnego – wynagrodzenie eksperta nie jest prowizją ani ukrytym kosztem. Bank płaci mu za pracę, za którą normalnie płaciłby swojemu pracownikowi.

Kredyt zaciągnięty z pomocą eksperta będzie Cię więc kosztował tyle samo, co bezpośrednio w banku. Zdarza się wręcz, że kosztuje mniej, bo ekspert może wynegocjować dla Ciebie lepsze warunki, których pracownik banku raczej sam Ci nie zaproponuje.

Lepiej zatem zwrócić się do eksperta, czy bezpośrednio do banku? 

Jak najbardziej możesz działać na własną rękę, jeśli masz czas i wiedzę na temat produktów kredytowych. Jednak korzystając z pomocy eksperta kredytowego otrzymasz wszystko na tacy. Oszczędzisz wiele dni research’u, spotkań w bankach, porównywania ofert i analizowania dokumentów. Unikniesz również stresu i błędów, które łatwo popełnić nie będąc specjalistą w dziedzinie finansów. Pamiętaj, że kontakt z ekspertem do niczego Cię nie zobowiązuje, a ostateczną decyzję zawsze podejmujesz Ty.

Jakie argumenty przemawiają na korzyść eksperta kredytowego?

Wśród zalet eksperta warto wymienić kilka najważniejszych:

 • działa kompleksowo i wyróżnia go profesjonalizm;
 • doskonale orientuje się w ofertach różnych banków;
 • skupia się na Twoich potrzebach i pod ich kątem proponuje właściwe rozwiązania;
 • ułatwi Ci porównanie ofert, biorąc pod uwagę ważne dla Ciebie kryteria;
 • przedstawi Ci wszystkie koszty kredytu, których sam możesz nie być świadomy;
 • pomoże Ci wybrać bank, konkretny produkt i rodzaj oprocentowania;
 • zna procedury, kryteria udzielania kredytów oraz wie, jak i w jakim czasie przebiega cały proces;
 • zna wymogi i warunki, które trzeba spełnić, by uzyskać pozytywną decyzję kredytową;
 • jeśli zajdzie taka potrzeba, skonsultuje w kwestii poprawienia scoringu i zdolności kredytowej, byś jak najlepiej wypadł w oczach analityka banku;
 • pomoże Ci podpisać korzystniejszą umowę oraz uniknąć pułapek i pomyłek – jest to szczególnie istotne, gdy chodzi o duże kwoty, np. kredyt hipoteczny; 
 • wie gdzie i ile może wynegocjować, co pozwoli Ci zaoszczędzić konkretne sumy;
 • trzyma rękę na pulsie – nie umknie mu żadna promocja ani oferta specjalna, z których niektóre nie są dostępne dla klientów bezpośrednio w banku.

Co wyróżnia dobrego eksperta finansowego?

Wybór odpowiedniego eksperta kredytowego jest bardzo ważny. Zwróć uwagę na kilka kluczowych czynników:

1. Zaufanie

Ekspert kredytowy jest osobą, której powierzysz wiele wrażliwych informacji na temat swojej rodziny i finansów. Będzie on miał też udział w podjęciu ważnej decyzji i zobowiązania finansowego. Oczywistym jest więc, że chcesz mu ufać. 

2. Skuteczność

Twoim celem jest uzyskanie kredytu na jak najlepszych warunkach i w czasie nie dłuższym niż jest to konieczne. Dlatego postaw na osobę, która działa sprawnie i efektywnie. Wysoka skuteczność jest szczególnie doceniana w przypadku trudnych kredytów, np. gdy masz problematyczną historię w BIK-u.

3. Komunikacja

Nie bez znaczenia jest osobowość, ważne bowiem jest dobre porozumienie między Tobą i ekspertem. Dobry ekspert kredytowy powinien być wspierający i szczery. Konkretnie i w jasny sposób objaśniać wszystkie zawiłości oraz wykazywać zrozumienie dla Twoich oczekiwań i ewentualnych obiekcji.

4. Aktualna wiedza

Rynek finansowy jest dynamiczny, więc trzeba być czujnym i mieć oko na zmiany. Dotyczy to zarówno oferty kredytowej, jak i przepisów prawa. Dlatego dobry ekspert kredytowy nie osiada na laurach i zawsze jest na bieżąco.

Jak znaleźć eksperta kredytowego idealnego dla mnie?

Niewątpliwie jest to profesja, w której dużą rolę odgrywa renoma. Szukaj więc osoby, która cieszy się pozytywnymi opiniami – skorzystanie z rekomendacji zadowolonych klientów jest zawsze dobrym pomysłem. Poproś znajomych lub rodzinę o polecenie dobrego specjalisty.

Możesz również zrobić rozeznanie w Internecie. Skup się jednak na takich źródłach, które zawierają opinie prawdziwych i zweryfikowanych użytkowników. Na ich tle wyróżnia się platforma FinHub, która współpracuje wyłącznie z doświadczonymi i sprawdzonymi ekspertami finansowymi. Każdy z nich cieszy się setkami udanych transakcji kredytowych i zadowolonymi klientami, którzy wracają. 

Ekspert kredytowy zdejmie z Ciebie ciężar poszukiwania i weryfikowania ofert, a FinHub ułatwi Ci znalezienie idealnego eksperta. Zaufały nam tysiące klientów, których satysfakcja jest naszą wizytówką. Zostań jednym z nich. Zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu.